Dom Aktualności

Co zasadniczo obejmuje projekt okablowania osiedli mieszkaniowych?

Im Online Czat teraz
firma Aktualności
Co zasadniczo obejmuje projekt okablowania osiedli mieszkaniowych?
najnowsze wiadomości o firmie Co zasadniczo obejmuje projekt okablowania osiedli mieszkaniowych?

Projekt okablowania mieszkaniowego składa się głównie z modułu panelowego i gniazdowego. Gniazda instalowane w każdym pokoju domowym mogą wybierać różne typy modułów, takie jak moduły kategorii 5, moduły telewizyjne, moduły światłowodowe, moduły audiowizualne itp. Ponadto różne typy paneli można również dobrać według potrzeb, np. brytyjskie, amerykańskie, typ 86, pojedyncze, podwójne, trzy, cztery ustniki.

 

Ogólny projekt okablowania w poziomym obszarze mieszkalnym składa się głównie z różnych kabli. Zgodnie ze standardem 570A do różnych zastosowań stosuje się różne media okablowania. Nieekranowane skrętki kategorii 3 i kategorii 5 są używane do systemu głosowego, który może spełniają standardy ANSITIA/EIA.Zalecane są jednak kable kategorii 5. Dlaczego zalecane są tutaj kable kategorii 5? Do transmisji danych stosuje się pięć kabli UTP zgodnych ze standardem ANSITIA/EIA-586A. Gdy przepustowość komunikacji lub wymagania dotyczące zapobiegania zakłóceniom są wysokie, można użyć kabla optycznego jako medium transmisyjnego. Transmisja sygnału wideo odbywa się za pomocą kabla koncentrycznego 75ω zgodnego ze SCTEPS-SP-001.Kabel koncentryczny nie wymaga drogiego adaptera, który może spełnić wymagania użytkowników dotyczące łączy szerokopasmowych i zaoszczędzić na inwestycjach użytkowników.

 

Projekt okablowania obszaru zarządzania rezydencją składa się głównie z różnych serii modułów instalacyjnych. Jest to centrum okablowania systemu. Wyposażony w szybkie, wysokiej jakości moduły okablowania i zworki kablowe, może zapewniać głos, dane, bezpieczeństwo, obraz i aplikacje wideo dla różnych domów. Wszystkie usługi są świadczone przez gniazdo/panel komunikacyjny podłączony do każdego pomieszczenia, podczas gdy centrum dystrybucyjne może gromadzić dźwięk, dane, sygnały obrazu z pomieszczeń i na zewnątrz, a także może po prostu połączyć się z telefonem, komputerem, faksem, telewizorem i inny powiązany sprzęt.

A ponieważ rodzinne centrum okablowania znajduje się zazwyczaj w każdym korytarzu na piętrze, ma zunifikowaną skrzynkę rozdzielczą, lokalizacja instalacji może być oparta na planowaniu całego obszaru mieszkalnego oraz trasy zewnętrznej do i na zewnątrz. Użytkownicy mogą wybrać różne specyfikacje skrzynek rozdzielczych i konfigurować różne moduły funkcjonalne zgodnie z typami i potrzebami gospodarstw domowych.

 

Do głównych opcjonalnych elementów listwy elektrycznej należą:

1. Płytka modułowa: płytka modułu telefonicznego, płytka modułowa klasy 5, rozdzielnica 110, rozdzielacz wideo, moduł monitoringu i alarmowania itp.

2, zworka: zworka klasy 5, koncentryczna zworka wideo;

Wyposażenie: koncentrator Ethernet i wzmacniacz wideo.

 

W przypadku wielokondygnacyjnych budynków mieszkalnych, oprócz ww. obszaru robót, obszaru kondygnacji i obszaru zarządzania, linie każdego lokalu mieszkalnego będą połączone z obszarem głównym centrum zarządzania budynkiem oraz obszarem nadzoru całego układu linii budynku.

W budynku zastosowano topologię gwiazdy, z użyciem skrętki UTP i kabla koncentrycznego 75 ω. Poziom okablowania zależy od sytuacji.Niezależnie od zastosowanego poziomu schematu, u użytkownika domowego wymagana jest skrzynka kablowa systemu okablowania multimedialnego.Skrzynkę kablową w domu można podłączyć do środkowej skrzynki kablowej budynku i głównej ramy okablowania obszaru mieszkalnego. Zgodnie z różnymi zintegrowanymi planami okablowania społeczności, można wybrać 1-2 skrętki nieekranowane i 1 -2 75ω kabel koncentryczny do domu. Alternatywny schemat prowadzenia głównej linii zapewnia pośrednie skrzynki prowadzące dla każdej jednostki klatki schodowej lub budynku.

 

W przypadku głównej linii mieszkalnej w każdym budynku można ustawić okablowanie pośrednie, a następnie główne centrum zarządzania okablowaniem obszaru mieszkalnego można podłączyć za pomocą głównych linii między budynkami. Do transmisji danych zwykle zaleca się światłowód, log UTP do transmisji głosu i 75-omowy kabel koncentryczny do transmisji wideo. Główne okablowanie znajduje się zwykle w centrum zarządzania nieruchomościami mieszkalnymi. Zgodnie z różnymi zastosowaniami, rama połączenia kabla miedzianego, rama połączenia hybrydowego kabla koncentrycznego i rama połączenia kabla optycznego mogą być wybrany.

Pub Czas : 2021-10-05 10:55:38 >> lista aktualności
Szczegóły kontaktu
Guangzhou Soger Electronics Co.,Ltd

Osoba kontaktowa: Miss. Sherling Xie

Tel: 13826169177

Wyślij zapytanie bezpośrednio do nas (0 / 3000)